Op. Dr. Mehruz Cevadzade (Göz Doktoru)

Op. Dr. Mehruz Cevadzade (Göz Doktoru)Tahran / İran doğumlu olan Op. Dr. Mehruz Cevadzade Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini 1991 de derece ile bitirdikten sonra 1993 de göz hastalıkları ihtisasına girdi.

1997 de uzman olan Op. Dr. Cevadzade Sağlık Bakanlığı bünyesine katılarak Akseki Devlet Hastanesi Başhekimliğine atandı.

2004 tarihine kadar devlet hizmeti sırasında bir çok ilin devlet hastanelerinde klinik şefliği görevini başarı ile yürüttü.

2004 ten itibaren özel sektörde çeşitli hastanelerde göz kliniğini kurup başarı ile hizmet vermiştir.

2007 de İzmir Gaziemir ilçesinde Avrupa Göz Hastalıkları dal merkezini kurdu.

Halen Türkiye’de özel bir çok hastane ve kliniklerin konsultan göz hastalıkları uzmanı görevini yapmakta olup İngilizce, Almanca, Farsça, Azerice dillerini konuşmaktadır.

Bir çok Avrupa ülkesinde çeşitli klinilerde çalışmalar yapan Op. Dr. Cevadzade özellikle Lazer ile gözyaşı kanalı tıkanıklığının tedavisini (Diod Laser Transcanalicular DCR) Akdeniz ve Ege bölgesine başarıyla tanıtan cerrah olmuştur.

Halen bu ameliyat üzerine çeşitli çalışmalar yapan Op. Dr. Cevadzade katarakt, şaşılık, glokom, okuloplasti (göz estetik cerrahisi) cerrahilerini de yapmaktadır. Türk Oftalmoloji, Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği (ESCRS), Amerika Oftalmoloji Akademisi (AAO) üyesidir.

Summary
Photo ofOp. Dr. Mehruz Cevadzade
Name
Op. Dr. Mehruz Cevadzade
Job Title
Göz Doktoru