Sağlık Bakanı KOCA’ya Sektörden Destek

Sektördkei başarılarıyla tanınan Fahrettin Koca’nın Sağlık Bakanlığı’na getirilmesi, sağlık camiasında büyük heyecan ve sevinç yarattı. Ege Özel Hastaneler Derneği (EGEHASDER) Başkanı ve Özel İzmir Egepol Hastanesi Başhekimi Dr. Nuri Nasır ile Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, Koca’ya başarılar dilerken önemli projelere imza atacağına inandıklarını dile getirdiler.

Ege Özel Hastaneler Derneği (EGEHASDER) Başkanı ve Özel Egepol Hastanesi Başhekimi Dr. Nuri Nasır: Türkiye, özellikle son 15 yılda sağlık alanında önemli reformlar gerçekleştirildi. Bu reformlar sağlık çalışanları ve hastalar lehine önemli sonuçlar doğurarak, hem sosyal hem de ekonomik anlamda yaşamı olumlu etkiledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, her iki tarafın da yapısını iyi biliyor olması sektör adına büyük bir avantaj. Koca’nın kendisini kanıtlamış bir idareci olarak sağlık sektörünü de iyi şekilde yöneteceğine inanıyorum.”

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu: Sağlık sektöründe Medipol Hastanesi ve Medipol Üniversitesi ile tanıdığımız Fahrettin Koca’nın Sağlık Bakanı olmasını çok olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyorum. Sektörün içinden gelen ve sorunları yakından bilen Koca’nın vizyonu ve uygulamalarıyla önemli ve başarılı işlere imza atacağını düşünüyorum.