alexa Göz Hastanesi | Lasik Lasek Intralase Göz Çizdirme Ameliyatı | Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Online Randevu
 • Lasik Wavefront Intralase

  Halk arasında göz çizdirme ameliyatını Kaşkaloğlu Göz Hastanesi uzman göz doktoru kadrosu 1992 yılından beri başarıyla uyguluyorlar.

  devamı
 • Katarakt

  İzmir Alsancak Kaşkaloğlu Göz Hastanesi göz doktorları Katarakt ameliyatını 1976 yılından beri yapıyorlar. Tecrübemiz güvencenizdir.

  devamı
 • Glokom – Göz Tansiyonu

  İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Glokom Birimimizde hastalarımızın düzenli takipleri, glokom uzmanı göz doktoru tarafında göz tansiyonu ölçümleri ve görme alanı ve diğer tetkiklerle yapılmaktadır.

  devamı
 • Retina: Diyabet Sarı Nokta

  Retina dekolmanı – Diyabet – Sarı Nokta – Vitrektomi – Gece Körlüğü – Tavuk karası – Gözde delik ve yırtık

  devamı
 • Yakın Görme Bozuklugu

  Yakın gözlüğü kullanmak istemiyorsanız Kaşkaloğlu Göz Hastanesi uzman doktorlarından muayene için randevu alınız.

  devamı

Lasik kampanyası başlamıştır!!!

Sınırlı Kontenjan…Hemen Arayınız 0 532 376 64 98

İzmir Alsancak  Kaşkaloğlu Göz Hastanesi göz doktorları bu ameliyatı 1992 yılından beri yapıyorlar. Tecrübemiz güvencenizdir.

LASIK, LASEK, INTRALASE, WAVEFRONT (GÖZ ÇİZDİRME)

 • Gözlükten kurtulmanın yollarını mı arıyorsunuz?
 • Okuma-yakın gözlüğünden kurtulmak hoşunuza gider mi?
 • Lazer göz ameliyatları, tedavi ve fiyatları hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

Halk arasında göz çizdirme ameliyatı, göze lazer, lazer göz ameliyatı  olarak da bilinen Intralase LASİK, LASEK, PRK lazer göz  ameliyatlarını İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi  uzman göz doktoru kadrosu İzmir’de 1992 yılından beri  başarıyla uyguluyorlar.

Lazerle göz ameliyatı denince akla eksimer lazerle yapılan LASİK ve LASEK ameliyatı gelmelidir. “Göz çizdirme”, halk arasında LASIK ve LASEK ameliyatları için kullanılmaktadır. Aslında göz çizdirme 1970li yıllarda Rusya’da uygulanan ancak günümüzde terk edilmiş bir yöntemdir. Göz Doktoru Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu tarafından 1992 de kurulan İzmir Kaşkaloğlu Göz ve Lazer merkezinde ilk olarak uygulanmaya başlayan lazer yöntemleri (INTRALASE LASIK, LASEK, PRK), 2000 yılından beri İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden gelen hastalara en iyi şekilde başarıyla uygulanıyor. Hastanemizde elde edilen üstün başarının altında 20 yıllık tecrübe ve ileri teknoloji yatmaktadır. En iyi göz hastanesi olmayı hedefleyen İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde binlerce miyop, hipermetrop ve astigmat  hastası  yaptığımız Intralase LASIK, LASEK ve PRK ameliyatları sayesinde gözlükten bağımsız yaşamaktadır. Kaşkaloğlu isminin yıllar içinde edindiği itibar gözlerinizin güvencesidir.

Bu sayfada İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde uygulanan LASIK ameliyatı, LASEK ameliyatı ve Intralase ameliyatı hakkında bilgi bulacaksınız. “Gözlükten kurtulmak istiyorum, en iyi lazer göz tedavisi nedir?” diye soruyorsanız, unutmayınız ki uzman göz doktoru tarafından yüz yüze verilen bilgiler en değerli bilgilerdir. Göz çizdirme  deyince aklınıza lazer göz ameliyatları yani öncelikle LASİK gelmelidir. LASIK, LASEK fiyatları konusunda hastanemize başvurduğunuzda kullanılacak tekniğe göre bilgilendirileceksiniz. Burada ayrıca gözünüz lazer için uygun değilse neler yapılabileceğine dair cevaplar bulacaksınız.

Göz çizdirme nedir? Lazerle göz çizdirme nedir?

1980li yıllarda Rusya’da popüler olan radyal keratotomi ameliyatı halk arasında lazerle göz çizdirme olarak bilinmektedir. Excimer lazerin 1990 da sonra uygulanmaya başlamasıyla lazerle göz çizdirme olarak bilinen bu yöntem terk edilmiştir. Lazerle göz ameliyatı veya lazerle göz çizdirme olarak tanınan bu ameliyatta aslında lazer hiçbir zaman kullanılmamış ve işlemler elmas bıçaklarla yapılmıştır. Bu ameliyatlar hiçbir zaman İzmir, İstanbul ve Ankara göz doktorları arasında yaygın olarak kullanılmamış ve yine İzmir, İstanbul ve Ankara göz hastaneleri ve göz klinikleri arasında pek kabul görmemiştir.

LASİK ve LASEK ameliyatının amacı nedir?

LASİK ve LASEK ameliyatıyla göz doktoru tarafından eksimer lazer kullanılarak korneanın ön bölümü yeniden şekillendirilerek miyop, hipermetrop ve astigmat düzeltilir.

LASIK ile LASEK arasında ne fark vardır?

LASİK  sırasında korneanın ön bölümünden Intralase ile (bıçaksız lazer) ince bir tabaka kaldırılır ve alt tarafa eksimer lazer uygulanarak kornea istenen şekle getirilerek numara düzeltilir. LASEK’te ise ince tabaka kaldırılmadan eksimer laser uygulanır.

LASIK nasıl yapılır?

LASİK  olacak hastalarımız göz doktoru tarafından göz muayenesi yapıldıktan sonra sonra Pentacam, Orbscan ve Allegro Topolyser-Analyzer tetkikleriyle ile değerlendirilir. Hastanın gözü halk arasında “kartal gözü” diye adlandırılan Wavefront veya diğer kişiselleştirilmiş tedaviler için uygunsa daha ileri tetkikler yapılır. LASİK için uygun bulunan hastalar işlemler hakkında bilgilendirilir ve randevu verilir. Randevu günü gelen hasta tekrar muayene edilir ve excimer laser odasına alınır. Saydam tabaka damlayla uyuşturulduktan sonra intralase lazerle ince bir tabaka kaldırılır. Bu işlem sırasında gözde hafif bir bası hissi olur ama ağrı duyulmaz. Daha sonra hastanın kırmızı ışığa bakması söylenerek LASIK ameliyatı gerçekleştirilir. Cihazımızda gözün hareketlerini takip eden eye-tracker sistemi olduğundan hasta gözünü oynatması tedaviyi etkilemez. İşlem sonrasında hastaya o gece takması için koruyucu gözlük verilir. Hastalarımız ertesi günden itibaren günlük yaşantılarına dönebilirler.

LASEK nasıl yapılır?

LASIK için yapılan tüm işlemler aynıdır, ancak intralase uygulanmaz.

Kartal Gözü (Wavefront) nedir?

Bazı gözlerde miyop, hipermetrop veya astigmatla birlikte “Aberasyon” adı verilen gözün optik düzensizlikleri mevcuttur. Aberasyonlar gece görüşü ve görme keskinliğinde azalmaya neden olabilir. Bu durumda miyop, hipermetrop veya astigmatla birlikte aberasyonları da düzeltmek gece görüşü ve görme keskinliğinde artışa neden olabilir. “Kartal gözü” olarak bilinen kişiye özel tedavi seçenekleri kliniğimizde Wavefront, F-cat, T-cat metotlarıyla uygulanmaktadır. Sizin için uygun olan yönteme doktorunuz karar verecektir.

Kimlere LASIK yapılmaz?

Keratokonus, ince kornea, üveit, kontrolsüz glokom, kontrolsüz diyabet olanlarla hamile ve emziren annelere yapılmaz. 18 yaş altında ve 65 yaş üstündekilere özel durumlar dışında yapılmaz. Bu konuda son sözü doktorunuz söyleyecektir.

LASİK, PRK, LASEK, Intralase (intralasik, ilasik, i-lasik) , Kartal gözü, Wavefront: Hangisi benim için uygundur?

Bunların hepsi lazerle göz ameliyatı yöntemleridir. Hangi yöntemin sizin için uygun olduğuna lazerle göz ameliyatı konusunda uzman olan doktorlar karar verebilirler. Alternatifler size sunulduktan sonra kararı doktorunuzla birlikte vermeniz sizin için en iyi sonucun alınmasında belirleyici olacaktır.

Lazer göz ameliyatı fiyatları nedir?

Lazer göz ameliyatları teknikleri farklı olabileceğinden internet sitesinde kesin fiyat vermek mümkün değildir. Ancak  Türkiye’de bu kadar önemli bir ameliyatın ücreti çok zaman iyi bir çift gözlükten ucuzdur.

Gözüm lazer için uygun değilse ne yapmalıyım?

Göz bozukluğu çok yüksek olduğunda veya kornea tabakası ince olduğunda LASIK yapılamaz. Bu durumda alternatifler fakik iol veya saydam lens ektraksiyonudur. Fakik iol ameliyatında ICL, Artisan veya Artiflex göz içi mercekler kullanılır. Saydam lens ekstraksiyonu (CLE) ise katarakt ameliyatına benzer bir ameliyattır.

Ameliyat günü neler yapmalıyım?

LASIK günü, üzerinize rahat giysi giyerek size verilen randevu saatinde geliniz. LASIK işlemi ortalama 15 dakika sürmekle birlikte kliniğimizde 3-4 saat geçirmeniz gerekebilir.

LASİK işlemi ağrılı mıdır?

LASİK ve LASEK öncesinde göz damlayla  uyuşturulduğundan işlem ağrısız olmaktadır. Lazerden sonraki iki saat içinde gözde batma ve sulanma olabilmektedir.

LASEK işlemi ağrılı mıdır?

LASEK sırasında ağrı olmaz ancak sonrasında ağrı olabilir. Ağrıyı azaltmak için hastanemizde ağrı kesici damlalar verilmektedir

LASIK çabuk iyileşiyor ve ağrısız, neden LASEK olayım?

Birinci tercihimiz LASIK’tir ancak bazı kişilerin kornea tabakası ince olup LASIK için uygun değildir. Ayrıca LASIK olanların LASIK ameliyatı oldukları dikkatli göz doktoru muayenesiyle anlaşılır. LASEK te ise anlaşılması çok defa mümkün değildir. Ameliyat olduğunun anlaşılmasını istemeyenler LASEK tercih etmektedirler.

Görmem ne zaman netleşir?

Genellikle birçok aktivite 1-2 gün içinde rahatlıkla yapılabilir. Ancak tam netleşme 4-6 hafta, hatta bazı kişilerde daha da uzun sürebilir.

LASIK sonrasında göz damlası kullanmam gerekiyor mu?

LASİK sonrasında kortizonlu ve antibiyotikli damlalar kısa süreli kullanılır.

LASIK sonrası gözüm kapatılacak mı?

LASİK  sonrasında size koruyucu gözlük veriyoruz. Gözlerinizi kapatmıyoruz.

LASIK’ten hemen sonra gözümün görünümü nasıl olacaktır?

LASİK  sonrası gözünüzün beyazında kızarıklık olabilir. Derecesi kişiden kişiye değişir ve 15 gün içinde kaybolur.

İşime ne zaman dönebilirim?

LASİK  ameliyatından sonraki günden itibaren işinize dönebilirsiniz. Ancak çok hijyenik olmayan, tozlu ortamlarda çalışıyorsanız birkaç gün ara vermenizde yarar vardır. LASEK sonrası iyileşme bir hafta kadar sürer bu nedenle LASEK olanların en az bir hafta izin almaları gerekir.

LASIK ile miyop, hipermetrop ve astigmat düzeltilebilir mi?

Yeni kuşak excimer laser cihazları ile miyop, hipermetrop ve astigmat düzeltilebilir.

LASIK sonrasında gözlük kullanacak mıyım?

Hastaların çok büyük bir çoğunluğu bu işlem sonrasında gözlük kullanmadan günlük aktivitelerini gerçekleştirebilmektedirler. Ancak 40–45 yaş üzerinde olanlarda yakın veya okuma gözlüğü kullanmak gerekecektir.

LASIK işleminin riskleri nelerdir?

Tıpta hiçbir tedavi risksiz ve komplikasyonsuz değildir. Aynı şekilde sonuçları garantili değildir. Ancak LASIK için en güvenli tedavidir. Hastanemizde komplikasyon olmaması için her türlü önlem alınmaktadır. Muhtemel komplikasyonlar arasında enfeksiyon, gece yansımaları, az düzeltme ve fazla düzeltme sayılabilir. Kliniğimizde LASIK olacak tüm hastalarımıza riskler hakkında daha ayrıntılı bilgi verilerek aydınlatılmış onay formu okutulup imzalatılmaktadır.

LASIK işlemi her iki göze aynı anda yapılabilir mi?

Evet, hastalarımızın hemen hepsine aynı seansta her iki göze yapılabilir.

LASİK olanlar ileride katarakt ameliyatı olabilirler mi?

LASİK olanlar gerektiğinde katarakt veya diğer göz ameliyatlarını olabilirler.