Lazer ameliyatları

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi doktorlarının Intralase LASIK, i-lasik, LASEK ve PRK ameliyatları hakkında bilgilendirme videolarını Youtube sayfamızda izleyebilirsiniz. Burayı tıklayınız.

Bilgi ve randevu almak için (0232) 465 05 05 numaralı telefondan bizi arayın.
Lazerle göz ameliyatı denince akla eksimer lazerle yapılan LASİK ve LASEK, PRK ameliyatı gelmelidir. Halk arasında son yıllarda göz çizdirme olarak tanımlanmaktadır.

LASİK ve LASEK ameliyatının amacı nedir?
LASİK ve LASEK ameliyatıyla göz doktoru tarafından eksimer lazer kullanılarak korneanın ön bölümü yeniden şekillendirilerek miyop, hipermetrop ve astigmat düzeltilir.

LASIK ile LASEK arasında ne fark vardır?
LASİK sırasında korneanın ön bölümünden Intralase ile (bıçaksız lazer) ince bir tabaka kaldırılır ve alt tarafa eksimer lazer uygulanarak kornea istenen şekle getirilerek numara düzeltilir. LASEK’te ise ince tabaka kaldırılmadan eksimer laser uygulanır.

NO TOUCH nedir, yeni bir ameliyat mıdır?
No touch yakıştırma reklam amaçlı bir isimdir. Lazerle gözlükten kurtulma ameliyatı başladığı günlerden beri kullanılmaktadır. PRK veya LASEK ameliyatının bir uygulama şeklidir.

LASİK işlemi her iki göze aynı anda yapılabilir mi?
Evet, hastalarımızın hemen hepsine aynı seansta her iki göze yapılabilir.

LASİK olanlar ileride katarakt ameliyatı olabilirler mi?
LASİK olanlar gerektiğinde katarakt veya diğer göz ameliyatlarını olabilirler.

Göz doktorları LASİK ameliyatı oluyorlar mı?
Evet gözü bozuk olan ve gözleri uygun olan göz doktorlarından ve ailelerinden arzu edenler bu ameliyatları oluyorlar. Doktorlarımız annelerine, kardeşlerine eşlerine bu ameliyatları yapmışlardır. Ayrıca doktorların çoğunluğunun yaşı 40 üzerinde olduğundan yakın gözlüğü kullanan göz doktorları vardır.

LASİK nasıl yapılır?
LASİK olacak hastalarımız göz doktoru tarafından göz muayenesi yapıldıktan sonra sonra Pentacam, Orbscan ve Allegro Topolyser-Analyzer tetkikleriyle ile değerlendirilir. Hastanın gözü halk arasında “kartal gözü” diye adlandırılan Wavefront veya diğer kişiselleştirilmiş tedaviler için uygunsa daha ileri tetkikler yapılır. LASİK için uygun bulunan hastalar işlemler hakkında bilgilendirilir ve randevu verilir. Randevu günü gelen hasta tekrar muayene edilir ve excimer laser odasına alınır. Saydam tabaka damlayla uyuşturulduktan sonra İntralase lazerle ince bir tabaka kaldırılır. Bu işlem sırasında gözde hafif bir bası hissi olur ama ağrı duyulmaz. Daha sonra hastanın kırmızı ışığa bakması söylenerek LASIK ameliyatı gerçekleştirilir. Cihazımızda gözün hareketlerini takip eden eye-tracker sistemi olduğundan hasta gözünü oynatması tedaviyi etkilemez. İşlem sonrasında hastaya o gece takması için koruyucu gözlük verilir. Hastalarımız ertesi günden itibaren günlük yaşantılarına dönebilirler.

LASEK nasıl yapılır?
LASİK için yapılan tüm işlemler aynıdır, ancak Intralase uygulanmaz. İyileşme ortalama bir haftadır.

Kartal Gözü (Wavefront) nedir?
Bazı gözlerde miyop, hipermetrop veya astigmatla birlikte “Aberasyon” adı verilen gözün optik düzensizlikleri mevcuttur. Aberasyonlar gece görüşü ve görme keskinliğinde azalmaya neden olabilir. Bu durumda miyop, hipermetrop veya astigmatla birlikte aberasyonları da düzeltmek gece görüşü ve görme keskinliğinde artışa neden olabilir. “Kartal gözü” olarak bilinen kişiye özel tedavi seçenekleri kliniğimizde Wavefront, F-cat, T-cat metotlarıyla uygulanmaktadır. Sizin için uygun olan yönteme doktorunuz karar verecektir.

Smile ameliyatı nedir?                                                                                           Miyop ve astigmat tedavisinde femto lazerle uygulanan SMILE lazer yöntemi ile göz bozukluğunun düzeltilmesi için lazerle açılan kesilerden kornea içinden bir lentikül (parça) çıkarılır ve korneada düzleşme sağlanarak etki elde edilir. Lasik ve Lasek’e göre nispeten yeni olan bu yöntemin en büyük dezavantajı ameliyattan sonra gözde herhangi bir numara kaldığında tekrar uygulama imkanı olmaması ve astigmatın hassas düzeltilmesi için gerekli olan göz takip sisteminin olmamasıdır. Bu yöntem halen sadece miyop ve miyop astigmatlarda uygulanabilir.

Kimlere LASİK yapılmaz?
Keratokonus, ince kornea, üveit, kontrolsüz glokom veya kontrolsüz diyabet olanlarla hamilelere yapılmaz. 18 yaş altında ve 65 yaş üstündekilere özel durumlar dışında yapılmaz. Bu konuda son sözü doktorunuz söyleyecektir.

LASİK, PRK, LASEK, No touch, Intralase (intralasik, ilasik, i-lasik) , Kartal gözü, Wavefront: Hangisi benim için uygundur?
Bunların hepsi lazerle göz ameliyatı yöntemleridir. Hangi yöntemin sizin için uygun olduğuna lazerle göz ameliyatı konusunda uzman olan doktorlar karar verebilirler. Alternatifler size sunulduktan sonra kararı doktorunuzla birlikte vermeniz sizin için en iyi sonucun alınmasında belirleyici olacaktır.

Lazer göz ameliyatı fiyatları nedir?
Lazer göz ameliyatları teknikleri farklı olabileceğinden internet sitesinde kesin fiyat vermek mümkün değildir. Ancak Türkiye’de bu kadar önemli bir ameliyatın ücreti çok zaman iyi bir çift gözlükten ucuzdur.

Kontakt lens kullanıyorum ne yapmalıyım?
Kontakt lens kullananlara LASIK veya LASEK yapılabilir. Yumuşak lenslerde aynı gün çıkarmış olsanız bile topografi uygunsa ameliyat yapılabilir.

Gözüm lazer için uygun değilse ne yapmalıyım?
Göz bozukluğu çok yüksek olduğunda veya kornea tabakası ince olduğunda LASIK yapılamaz. Bu durumda alternatifler fakik iol veya saydam lens ektraksiyonudur. Fakik iol ameliyatında ICL, Artisan veya Artiflex göz içi mercekler kullanılır. Saydam lens ekstraksiyonu (CLE) ise katarakt ameliyatına benzer bir ameliyattır.

Ameliyat günü neler yapmalıyım?
LASİK günü, üzerinize rahat giysi giyerek size verilen randevu saatinde geliniz. LASIK işlemi ortalama 15 dakika sürmekle birlikte kliniğimizde 3-4 saat geçirmeniz gerekebilir.

LASİK işlemi ağrılı mıdır?
LASİK ve LASEK öncesinde göz damlayla uyuşturulduğundan işlem ağrısız olmaktadır. Lazerden sonraki iki saat içinde gözde batma ve sulanma olabilmektedir.

LASEK işlemi ağrılı mıdır?
LASEK sırasında ağrı olmaz ancak sonrasında ağrı olabilir. Ağrıyı azaltmak için hastanemizde ağrı kesici damlalar verilmektedir

LASIK çabuk iyileşiyor ve ağrısız, neden LASEK olayım?
Birinci tercihimiz LASIK’tir ancak bazı kişilerin kornea tabakası ince olup LASIK için uygun değildir. Ayrıca LASIK olanların LASIK ameliyatı oldukları dikkatli göz doktoru muayenesiyle anlaşılır. LASEK te ise anlaşılması çok defa mümkün değildir. Ameliyat olduğunun anlaşılmasını istemeyenler LASEK tercih etmektedirler.

Görmem ne zaman netleşir?
Genellikle birçok aktivite 1-2 gün içinde rahatlıkla yapılabilir. Ancak tam netleşme 4-6 hafta, hatta bazı kişilerde daha da uzun sürebilir.

LASİK sonrasında göz damlası kullanmam gerekiyor mu?
LASİK sonrasında kortizonlu ve antibiyotikli damlalar ve suni gözyaşı kısa süreli kullanılır.

LASİK sonrası gözüm kapatılacak mı?
LASİK sonrasında size koruyucu gözlük veriyoruz. Gözlerinizi kapatmıyoruz.

LASİK’ten hemen sonra gözümün görünümü nasıl olacaktır?
LASİK sonrası gözünüzün beyazında kızarıklık olabilir. Derecesi kişiden kişiye değişir ve 15 gün içinde kaybolur.

İşime ne zaman dönebilirim?
LASİK ameliyatından sonraki günden itibaren işinize dönebilirsiniz. Ancak çok hijyenik olmayan, tozlu ortamlarda çalışıyorsanız birkaç gün ara vermenizde yarar vardır. LASEK sonrası iyileşme bir hafta kadar sürer bu nedenle LASEK olanların en az bir hafta izin almaları gerekir.

LASIK ile miyop, hipermetrop ve astigmat düzeltilebilir mi?
Yeni kuşak excimer laser cihazları ile miyop, hipermetrop ve astigmat düzeltilebilir.

En iyi lazer tedavisi hangisidir?
En iyi lazer tedavisi olarak ayırabileceğimiz bir yöntem yoktur çünkü hepsi uygulanabilir. Siz en uygun olan tedavisi doktorunuz size önerecektir.

LASİK sonrasında gözlük kullanacak mıyım?
Hastaların çok büyük bir çoğunluğu bu işlem sonrasında gözlük kullanmadan günlük aktivitelerini gerçekleştirebilmektedirler. Ancak 40–45 yaş üzerinde olanlarda yakın veya okuma gözlüğü kullanmak gerekecektir.

LASIK işleminin riskleri nelerdir? LASİK ve diğer lazer ameliyatları en güvenli ameliyatlardır. Tecrübeli hekimler ve uygun cihazlarla yapıldıklarında başarı oranları çok yüksektir. Ancak tıpta hiçbir tedavi risksiz ve komplikasyonsuz değildir. Hastanemizde komplikasyon olmaması için her türlü önlem alınmaktadır. Muhtemel komplikasyonlar arasında enfeksiyon, gece yansımaları, az düzeltme ve fazla düzeltme sayılabilir. Kliniğimizde LASIK olacak tüm hastalarımıza riskler hakkında daha ayrıntılı bilgi verilerek aydınlatılmış onay formu okutulup imzalatılmaktadır.
Kelime sayısı: 1070
En son kaskaloglu tarafından 17 Kasım 2017 tarihinde saat 15:45 iken düzenlendi
Paneli aç/kapa: Yayımla
Yayımla
Değişikliklerin Önizlemesi (yeni pencerede açılır)
Durum: Yayımlanmış Düzenle Durumu düzenle
Görünürlük: Herkese açık Düzenle Görünürlüğü düzenle
Sürümler: 45 Göz at Sürümlere göz at
Yayımlandığı tarih: 16 Tem 2013 @ 12:18 Düzenle Tarih ve zamanı düzenle
Readability: Tamam
SEO: İyi
Çöpe taşıGüncelle
Paneli aç/kapa: Sayfa özellikleri
Sayfa özellikleri
Üst

Şablon

Tip: Default template, perfect for page builder or content pages.
If the page builder is used, the page will be without a title.
If it’s a content page the template will generate a title
Sıralama

0
Yardım mı gerek? Ekran başlığının hemen üstünde yer alan başlık sekmesini kullanın.
Paneli aç/kapa: Öne çıkan görsel
Öne çıkan görsel
Öne çıkan görsel belirle

Paneli aç/kapa: Yoast SEO
Yoast SEO

Need help?
Go Premium
Content optimization
İyi SEO puanıSosyalGelişmiş
Readability Tamam Keyword: Lasik İyi SEO puanı + Anahtar kelime ekle
Kod parçacığı ön izleme

Kırpıntı düzenleyici hakkında bilgi gösterKırpıntı düzenleyiciye geçmek için önizleme alanındaki elemanlara tıklayabilirsiniz.
SEO başlığı önizleme:Lasik Lasek Intralase Göz Çizdirme Ameliyatı
Kısa isim önizlemesi:kaskaloglu.com/lasik-lasek-intralase-wavefront-goz-cizdirme/
Meta açıklaması önizlemesi:Lasik 2000 yılından beri İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden gelen hastalara en iyi şekilde başarıyla uygulanıyor.
Kod parçacığını düzenle
Focus keyword

Odak anahtar kelime hakkında bilgi gösterEnter a focus keyword
Lasik
This article is cornerstone content
Meta anahtar kelimeler

Enter the meta keywords
göz ameliyatı, göz hastanesi, gözlükten kurtulma, lasik kampanya, lazer göz ameliyatı, göz çizdirme, en başarılı göz doktoru, en iyi göz hastanesi, en güvenli hastane
If you type something above it will override your meta keywords template.
Analysis

İçerik analizi hakkında bilgi göster
Kötü SEO puanıBu sayfada hiç görsel bulunmuyor, bir kaç tane eklemeyi düşünün.
Kötü SEO puanıNo internal links appear in this page, consider adding some as appropriate.
Kabul edilebilir SEO puanıDaha önce bir kez bu odak anahtar kelimesini kullanmışsınız, bu anahtar kelime için sitenizin hangi adresinin daha önemli olduğundan emin olun.
Kabul edilebilir SEO puanıMevcut kopyanızda anahtar kelime / cümle öbeklerini herhangi bir alt başlıkta (H2 vb.) kullanmamışsınız.
Kabul edilebilir SEO puanıThe SEO title is too short. Use the space to add keyword variations or create compelling call-to-action copy.
Kabul edilebilir SEO puanıBu sayfa için kısa yazı ismi biraz uzun, kısaltmayı gözden geçirin.
İyi SEO puanıThis page has 0 nofollowed outbound link(s) and 2 normal outbound link(s).
İyi SEO puanıMeta açıklamasının uzunluğu yeterli.
İyi SEO puanıOdak anahtar kelime kopyanın ilk paragrafında görünüyor.
İyi SEO puanıMeta açıklaması odak anahtar kelimeyi içeriyor.
İyi SEO puanıOdak anahtar kelime sayfa adresinde yer alıyor.
İyi SEO puanıAnahtar kelime yoğunluğu 1.5% ki bu harika; anahtar kelime 16 kere bulundu.
İyi SEO puanıMetin 1083 kelime içeriyor. This is more than or equal to the recommended minimum of 300 words.
Paneli aç/kapa: Page template settings
Page template settings
General

Unique articles
Note: The settings from this box only work if you do not use the page builder on this template. The template detects if the page builder is used and it removes the title and sidebars if that’s the case.

Sidebar position: ?

Custom sidebar: ?
Default Sidebar
Paneli aç/kapa: Özel Alanlar
Özel Alanlar
İsim Değer
Anahtar
ether_canvas
Sil Güncelle
Değer
Anahtar
ether_editor_tab
Sil Güncelle
Değer
Anahtar
ether_featured
Sil Güncelle
Değer
Anahtar
ether_preview_alt
Sil Güncelle
Değer
Anahtar
ether_preview_image
Sil Güncelle
Değer
Anahtar
post_views_count
Sil Güncelle
Değer
0
Anahtar
slide_template
Sil Güncelle
Değer
default
Yeni özel alan ekle

İsim Değer
Yeni girin
Özel Alan Ekle
Özel alanlar temanıza kullanabileceğiniz ekstra meta verilerini yazılarınıza ekleyebilmenize olanak sağlar.
Paneli aç/kapa: Revolution Slider Options
Revolution Slider Options
Choose Slide Template

Paneli aç/kapa: Sürümler
Sürümler
kaskaloglu, 1 dakika önce (17 Kasım 2017 @ 15:45:36)
kaskaloglu, 3 dakika önce (17 Kasım 2017 @ 15:42:45) [Otomatik kayıt]
profaj, 2 hafta önce (6 Kasım 2017 @ 13:45:53)
profaj, 2 hafta önce (6 Kasım 2017 @ 12:22:47)
kaskaloglu, 4 hafta önce (19 Ekim 2017 @ 17:10:47)
kaskaloglu, 4 hafta önce (19 Ekim 2017 @ 11:23:15)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 12:05:22)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 12:04:19)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 12:03:39)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 12:03:25) [Otomatik kayıt]
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 12:02:16)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 11:47:59)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 11:47:26)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 11:46:21)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 11:45:52)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 11:43:52)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 11:40:27)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 11:39:52)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 11:38:17)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 11:37:27)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 11:37:06)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 11:36:37)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 11:35:09)
profaj, 1 ay önce (18 Ekim 2017 @ 11:31:39)
kaskaloglu, 1 ay önce (17 Ekim 2017 @ 12:10:30)
kaskaloglu, 1 ay önce (17 Ekim 2017 @ 12:09:51)
kaskaloglu, 1 ay önce (17 Ekim 2017 @ 12:02:24)
kaskaloglu, 1 ay önce (9 Ekim 2017 @ 15:37:18)
kaskaloglu, 1 ay önce (9 Ekim 2017 @ 15:18:13)
kaskaloglu, 5 ay önce (8 Haziran 2017 @ 10:42:44)
kaskaloglu, 5 ay önce (6 Haziran 2017 @ 14:09:58)
kaskaloglu, 7 ay önce (18 Nisan 2017 @ 11:27:30)
kaskaloglu, 7 ay önce (18 Nisan 2017 @ 11:25:46)
profaj, 8 ay önce (9 Mart 2017 @ 17:40:38)
kaskaloglu, 9 ay önce (20 Şubat 2017 @ 00:53:34)
kaskaloglu, 9 ay önce (20 Şubat 2017 @ 00:51:54)
kaskaloglu, 9 ay önce (20 Şubat 2017 @ 00:44:31)
profaj, 10 ay önce (3 Şubat 2017 @ 20:43:01)
kaskaloglu, 2 sene önce (21 Ekim 2015 @ 14:51:49)
kaskaloglu, 3 sene önce (30 Mart 2015 @ 09:25:23)
kaskaloglu, 3 sene önce (28 Mart 2015 @ 13:05:01)
kaskaloglu, 3 sene önce (27 Mart 2015 @ 18:45:16)
kaskaloglu, 3 sene önce (27 Mart 2015 @ 18:42:39)
kaskaloglu, 3 sene önce (27 Mart 2015 @ 18:31:37)
kaskaloglu, 3 sene önce (27 Mart 2015 @ 18:20:27)
Paneli aç/kapa: Head & Footer Code
Head & Footer Code
Head:
Replace Site-wide Head Code

Footer:
Replace Site-wide Footer Code

WordPress ile oluşturduğunuz için teşekkürler. Sürüm edin 4.9