Lazer ameliyatları

Lasik, Lasek, PRK, No-touch

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi lazer ameliyatları  bilgi hattı : 05464635687 05322376498

intralase_lasik_ameliyati_goz_doktoru_bilgehan_sezgin_asena

Gözlük veya kontakt lens kullanmak istemiyorsanız LASİK (i-lasik), PRK, LASEK, KAMRA Inlay yöntemleri ve göz içi multifokal  trifokal merceklersizin için bir alternatif olabilir. 

En iyi lazer tedavisi, hangi seçenek en iyi  diye soruyorsanız öncelikle bu ameliyatları yapan bir doktordan  uygun olup olmadığınızı belirlemek için görüş almanız öneririz.

Halk arasında Göz çizdirme  deyince aklınıza lazer göz ameliyatları yani öncelikle LASİK gelmektedir. LASIK ve LASEK  ameliyatlarıyla Miyopi, hipermetropi, astigmat ve presbiyopi tedavisileri yapılabilmektedir..  Lazer tedavileri hakkında daha ayrıntılı bilgi sayfası için burayı tıklayınız.

RANDEVU İÇİN 02324650505 NOLU TELEFONU ARAYINIZ VEYA BURAYI TIKLAYARAK MESAJ GÖNDERİNİZ

Numaralarınız çok yüksekse veya kornea ince ise alternatifler var.

Okuma gözlükleri alternatifleri:

 Multifokal göz içi mercekler: Göz içi mercek değişimi, sadece katarakt hastalarında değil, aynı zamanda gözlükten kurtulmak isteyenlere de uygulanan bir ameliyat yöntemidir. Ameliyatın şekli aynıdır. Ya katarakt vardır ve hastanın bozulan kendi merceği çıkarılır, yerine yapay mercek konulur. Ya da, hastanın merceği bozuk değildir ancak, yüksek numaralı gözlük kullanmak istemediği için de aynı şekilde kendi merceği çıkarılıp yerine yapay mercek konulur.

Bu ameliyatlarda amaç; ister katarakt’tan kurtulmak olsun, ister gözlükten kurtulmak olsun, göz içine konulacak merceklerin hastaya en iyi görmeyi kazandırması hedeflenmelidir.

Hem yakını, hem de uzağı gözlük kullanmadan görebilmeyi sağlayan merceklerin yanı sıra, sadece uzağı görmeyi sağlayıp, yakın görme için gözlüğe ihtiyaç duyulan mercekler de vardır. Elbette herkesin istediği, gözlüksüz net bir görüşe sahip olmaktır. Hastanın göz yapısı uygun olduğu takdirde, bizim de amacımız onları gözlüksüz bir yaşama kavuşturmaktırç

Kamra Inlay Yakın gözlüğü kullanmak istemeyenler için alternatiflerden biridir. Kamra Inlay kornea lamelleri arasına yerleştirilen çok küçük ve çok inde bir opak disktir. Ortasında 1.6mm yuvarlak açıklık vardır. Bu sayede o gözde gözbebeği “küçülmüş” olacağından (yani parlak ışıktaki gibi küçülmüş etkisi yaratacağından) o gözde netlik artar. Yakın görme netleşir. 40 yaş sonrası uygulanabilir. Kullanımı sınırlıdır.